Marmara Medya Merkezi

Marmara Medya Merkezi

Marmara Televizyonu

Marmara Televizyonu 2012 Ocak ayında Marmara İletişim öğrencilerinin temel televizyonculuk pratiklerini geliştirmek amacıyla kurulmuştur.  Mart 2012’de ilk yayınını yapan Marmara TV, merkeze alınan canlı yayın aracıyla üniversitenin tüm yerleşkelerindeki etkinlikleri takip ederek canlı yayın yapmaktadır. Medya merkezi bünyesindeki 230 seyirci kapasiteli stüdyoda ise canlı program çekimleri yapılmaktadır.

Birimin Görev ve Sorumlulukları

Marmara Televizyonu’nda yayınlanan tüm içerik, Marmara Medya Merkezi’nde çalışan kısmi zamanlı öğrenciler tarafından üretilmektedir. 17 aktüel kamera, 3 stüdyo kamerası, ses ve görüntü masası, kamera kontrol üniteleri, ışık dimmeri, Jimmy Jib, ve prompter gibi profesyonel ekipmanlarla bir televizyon kanalının tüm yapım aşamalarını tecrübe eden öğrencilerin, özel sektörde çalışmak için yeterli düzeye ulaşmaları amaçlanmaktadır. İHA ve EuroNews gibi kurumlarla işbirliği yapan Marmara Televizyonu, http://tv.marmara.edu.tr adresinden günde 8 saat yayın yapmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Birimin Gerçekleştireceği Projeler

Haber, Program ve Teknik birimlerinin çalışma yapısını ve yönetim süreçlerini sektörün önde gelen kanallarının tecrübeli isimlerinden öğrenmek amacıyla ziyaretler düzenlenmesi planlanmaktadır. Yine bu amaçla yönetmen, kurgu yönetmeni, görüntü yönetmeni, yapımcı titrine sahip isimleri okulumuzda ağırlayarak öğrencilerle workshop çalışmaları yapılması amaçlanmaktadır.

Marmara Tv bünyesinde günlük haber bültenlerinin yanı sıra kültür, sanat, eğitim, sağlık gibi konularda haftalık programlar ve belgesel, özel haber gibi içerikler, Kamera ve Kurgu birimleriyle koordineli olarak üretilecektir.

 

Koordinatör

 Arş. Gör Ömer Faruk ÖzcanFatih İnce

2011 yılında İstanbul Kadir Has Üniversitesi, Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 2008 yılından itibaren özel sektörde reklam, televizyon ve post-prodüksiyon alanlarında çalıştı. 2012 yılında ÖYP ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne atandı. Halen ÖYP kapsamında lisansüstü eğitimi için geldiği Marmara Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta ve Marmara Tv Birim Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

 

Öğrenciler

 Birimizde "Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Programı" dahlinde veya gönüllü olarak görev almış öğrencilerimiz.

Adı Soyadı
Ahmet Hidayet Avincan
Burcu Halepli
Oktay Kara 
Umut Karadağ
Abdulhalim Türkoğlu
Gizem Yalçın
Pınar Aydın 

Bu sayfa Marmara Medya Merkezi tarafından en son 29.12.2015 12:23:10 tarihinde güncellenmiştir.