Marmara Medya Merkezi

Marmara Medya Merkezi

Reklam

BİRİM HAKKINDA

Medya Merkezi Reklam birimi, gerçekleştirilen etkinlikler, atölye ve proje çalışmaları ile öğrencilere destek vermektedir. Öğrencilerin derslerde aldıkları teorik bilgiler birim koordinatörleri tarafından sunulan uygulama örnekleri ile pekiştirilmeye çalışılırken öğrencileri sektörün ihtiyaçlarına yönelik hazırlama fırsatları sunulmakta ve mezun olduklarında sektörde iyi reklamcı olmaları için deneyim ve tecrübe kazanmaları hedeflenmektedir.

Reklam birimi, hem reklam ajanslarının yapısına uygun şekilde mikro ölçekte uygulamalar yaparak öğrencileri sektöre hazırlarken aynı zamanda kuramsal açıdan reklamı inceleyerek işin sadece teorik değil aynı zamanda kuramsal kısmına da eğilmektedir. Bu kapsamda reklamlar incelenmekte, eleştirilmekte, yeni bakış açıları bulmak amacıyla beyin fırtınaları düzenlenmektedir.

Birimin Görev ve Sorumlulukları

Reklam birimi, kendi görev alanı içinde reklama yönelik akademik ve pratik çalışmalar yaparken aynı zamanda üniversitemiz başta olmak üzere fakültemiz ve medya merkezimizin tanıtılmasına yönelik çabalar göstermekte, bu yönde çalışmalar yapmaktadır.

Birimin gerçekleştirdiği ve gelecekte gerçekleştirmeyi düşündüğü projeler

Birim olarak, tüm öğrencileri kapsayan reklam konusunda uzman kişilerle buluşma fırsatı sunan etkinlikler düzenlemek, bu konuklarla atölye çalışmaları yapmak, yine öğrencilerimize ilham verecek kişileri konuk ederek, bu kişilerin öğrencilerimize yeni bakış açıları sunmalarını, bu günlere gelmelerinde yaşadıkları zorlukları anlatarak öğrencilerimizi motive etmeleri amaçlanmaktadır. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Türkiye Kick Boks Şampiyonu Gülsüm Özen’i konuk ettik. Ayrıca “İlham Verenler” adıyla birçok konuk ile etkinlikler düzenlenmesi planlanmaktadır.

KOORDİNATÖR

Erdem Varol İletişim Fakültesi Reklamcılık anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Akademik eğitim hayatına, İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv yayıncılığı bölümünde başlamış, daha sonra sırasıyla Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler programında yüksek lisans eğitimi almıştır. Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Reklamcılık ve Tanıtım Programında Doktora eğitimini sürdürmektedir.

ÖĞRENCİLER

Birimizde "Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Programı" dahlinde veya gönüllü olarak görev almış öğrencilerimiz.

Özge Taşdemir

İlyas Ortak

Ezgi Şimşek

İsa Çevik

Bu sayfa Marmara Medya Merkezi tarafından en son 21.03.2018 23:14:47 tarihinde güncellenmiştir.