Marmara Medya Merkezi

Marmara Medya Merkezi

Tasarım

2011-2012 eğitim öğretim yılında Animasyon & Tasarım Birimi olarak faaliyet gösteren birim, gelen talepler doğrultusunda Tasarım birimi ve Animasyon birimi olarak ikiye ayrılmıştır.
Tasarım birimi,  Marmara Medya Merkezi’nde tasarım faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla kurulan yaratıcı tasarım ajansıdır.

Birimin Görev ve Sorumlulukları

Tasarım Birimi, gerek Marmara Medya Merkezi bünyesinde düzenlenen etkinliklerde gerekse Marmara Üniversitesi kulüp faaliyetlerinin tasarım görevini üstlenir.  Birim; logo, kartvizit, antetli, zarf, dosya, cd cover tasarımı, program kartı, yaka kartı, afiş, broşür, el ilanı, araç giydirme, roket, dergi tasarımı vb. işleri grafik tasarımın temel ilkelerini gözeterek ve içine olabildiğince yaratıcılık da katarak sunar.

Kullanılan programlar ağırlıklı olarak piksel tabanlı bir program olan Adobe Photoshop ve vektör tabanlı bir program olan Adobe İllustrator’dür. Dergi ve gazete gibi çok metinli çalışmalarda Adobe İn Design programı tercih edilir. Bir şekilde program bilgisi olan birim çalışanlarından bu bilgiyi geliştirmeleri ve arkadaşlarına yol göstermeleri istenir. Birim koordinatörünün desteği çoğu zaman program öğretmekten ziyade tasarım algısını, grafik sanatların temel unsurlarını çalışanlara işleyebilmektir. Aksi takdirde piyasada da çokça görülen çöp iş olarak tabir ettiğimiz işlerin ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Ayrıca birim koordinatörü, Tasarım birimi çalışanlarından kendi logo, kartvizit tasarımlarını ve akabinde yaratıcı bir portfolyo oluşturmalarını ister.

Koordinatör

Betül Kılıç Taran

Araş. Gör. Betül Kılıç Taran

Anabilim Dalı: Görsel İletişim Tasarımı
Lisans: Maltepe Üniversitesi, Grafik Tasarımı Bölümü (Başarı Bursu)
Yüksek Lisans: Yeditepe Üniversitesi, Grafik Tasarımı Anabilim Dalı (Yüksek Şeref Öğr.)
Çalışma Alanları: Kurumsal Kimlik, Reklam Kampanyaları, Marka Konumlandırma, İllüstrasyon

 

Öğrenciler

Birimizde "Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Programı" dahlinde veya gönüllü olarak görev almış öğrencilerimiz.

Çalışma Yılı

Adı Soyadı

Görev Sorumluluk

2011-2012

2011-2012

2011-2012

2011-2013

2011-2013

2012-2013

2012-2013

2012-2013

2012-2013

MAHSUN EVREN

KUMRU

FURKAN YAVUZ

GURUR SÖNMEZ

CANER ŞANLI

GÖKHAN KULOĞLU

AYTÜL DURMUŞ

İREM TAŞCIOĞLU

PELİN GÜLGÖNÜL

Logo, Poster

Logo, İllustrasyon

Poster, Stop Motion Animasyon

Stop Motion Animasyon, Kurgu

Logo, Poster, Gazete Tasarım

Kurumsal kimlik çalışması, Poster vb.

Kurumsal kimlik çalışması, Poster vb.

Kurumsal kimlik çalışması, Poster vb.

Kurumsal kimlik çalışması, Poster vb.Bu sayfa Marmara Medya Merkezi tarafından en son 22.07.2013 11:11:46 tarihinde güncellenmiştir.