Animasyon

BİRİM HAKKINDA  

Betül Kılıç Taran koordinatörlüğünde ilk olarak “Tasarım ve animasyon” adıyla kurulan birim, gelen talepler doğrultusunda “Animasyon Birimi” olaran ayrılarak bağımsız çalışmalarına başlamıştır. Birim her yıl 3 ile 10 arasında kadrolu ve gönüllü öğrencileri ile hizmetine devam etmektedir. 

Birimin Görev ve Sorumlulukları

Animasyon birimi, gelişen teknolojiyle birlikte önemi daha da artan animasyon sineması hakkında bilgi vermeyi ve bir animasyon filmini oluşturabilmek için gerekli olan en temel çizimleri ve gerekli olan en temel yazılımları uygulamalı olarak öğrencilere aktarmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda ülkemizdeki ve dünyadaki animasyon alanında başarılı canlandırma sanatçılarını, kısa film yönetmenlerini ve sektörde çalışan duayenleri hem yerinde ziyaret etmekte hem de Medya Merkezi’nde ağırlamaktadır. Yine eğitim yılı içinde bir animasyon filmini oluşturmak için gerekli olan After Effects, Photoshop, Cinema 4d ve Premiere gibi temel yazılımların eğitimlerine devam etmektedir. Birim aynı zamanda Reklam, Kurgu ve Sinema topluluklarıyla ortak çalışarak bu bölümlerden gelen istekler doğrultusunda canlandırma uygulamaları hazırlamaktadır.

 

Birimde animasyon eğitimlerinin yanı sıra başarılı animasyon ve kısa film gösterimleri yapılarak bunlar üzerinde senaryo eğitimleri verilmektedir.

KOORDİNATÖR

Arş. Gör. Orçin Uzun

1986 Kıbrıs’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. 3 yıl boyunca İstanbul’da fotoğraf, prodüksiyon ve reklam ajanslarında çalıştı. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Sinema Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak işe başladı. Pek çok kısa film ve belgeselde çalıştı.

 

 

 


Bu sayfa Marmara Medya Merkezi tarafından en son 02.04.2018 15:27:08 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM