TasarımBİRİM HAKKINDA

Birimin temel amacı, yetenekli öğrencilere tasarım yapma ve yaratıcı düşünme becerilerini kazandırarak ve grafik tasarım ve reklam sektörüne öğrenci yetiştirmektir. Bu sayede öğrenciler okudukları bölümün yanısıra iş bulabilecekleri bir yan meslek daha edinmektedirler. Bu amaçla haraket eden tasarım birimimiz Medya Merkezi’nin tüm etkinliklerinin duyurusunu ve tanıtımını yapmaktadır. Logo, kurumsal kimlik, poster, el broşürü gibi çalışmaların yanı sıra, Marmara Gazete, Marmara Dergi, Sinemarmara gibi profesyonel seviyede çok sayfalı yayınlar yapmaktadır.

KOORDİNATÖR

Gonca Uncu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım bölümü mezunu. Leo Burnett ve Oglvy & Mather Reklam Ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalıştı. Daha sonra 2007 yılında master eğitimi için yurt dışına giderek, SCAD Atlanta, Güzel Sanat Üniversitesi, Reklam Tasarım bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Masterın ardından Carton Network Creative’de bir yıl süreyle grafik tasarımcı olarak çalışmıştır. 2012 yılında Marmara İletişim Fakültesi Görsel İletişim Anabilim dalında doktorasını tamamlamıştır. Hala aynı üniversitede öğretim elemanı olarak çalışmakta ve  2012 yılından bu yana Marmara Medya Merkezi tasarım biriminin başında koordinatörlük yapmaktadır.

 

ÖĞRENCİLER

Birimizde "Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Programı" dahilinde veya gönüllü olarak 2017/2018 döneminde görev alan öğrencilerimiz.

Merve Yılmaz

Erhan Köseoğlu

 

 


Bu sayfa Marmara Medya Merkezi tarafından en son 21.03.2018 22:48:30 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM