Kongre-2019

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

MARMARA LİSANSÜSTÜ İLETİŞİM ÖĞRENCİLERİ KONGRESİ-III

2-3 Mayıs 2019 - Marmara Medya Merkezi

 

İletişim araçlarının her geçen gün çeşitlendiği ve yaygınlaştığı günümüzde okuma yazma becerisine sahip olan herkes bu araçları kullanabilme ve içerik oluşturabilme şansına sahiptir. Bu çerçevede lisans düzeyindeki medya ve iletişim eğitimi, iletişim fakültesi öğrencilerinin mesleki formasyonu edinebilecekleri bilgi ve becerileri kazanmalarına imkân sunmaktadır. Fakat hem uygulamaya hem de akademik üretime yansıması olabilecek teorik ve metodolojik bilgi birikimine sahip olma imkânı ancak lisansüstü çalışmalarla yakalanabilmektedir.

 

Marmara Lisansüstü İletişim Öğrencileri Kongresi, lisansüstü çalışmalar yapan öğrencilerin akademik çalışmalarına destek vermek ve düşünce üretimi, akademik yazım, kendini ifade etme ve yazdıklarını sunma becerilerini geliştirmek amacıyla Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenmektedir. Daha önceki yıllarda fakültemizde lisansüstü çalışma yürüten öğrencilere yönelik olarak iki kere düzenlenen kongre, geçen yıl Türkiye çapında tüm lisansüstü iletişim öğrencilerinin katılımına açık olarak yapılmıştı. Bu yıl da aynı şekilde tüm lisansüstü öğrencilerin katılımına açık olacaktır.

 

Marmara Lisansüstü İletişim Öğrencileri Kongresi, medya ve iletişim çalışmaları alanında lisansüstü çalışma yürüten genç akademisyen adaylarını bir araya getiren kalıcı bir platform olma hedefiyle her yıl mayıs ayında yapılması hedeflenmektedir.

 

Kongre Türkiye çapında medya ve iletişim alanında çalışan tüm lisansüstü öğrencilerinin katılımına açıktır. Ayrıca talepleri halinde 4.sınıf lisans öğrencilerinin başvuruları da değerlendirmeye alınacaktır. Bildiri özeti ve tam metinlerin milefkongre@gmail.com  adresine gönderilmesi gerekmektedir.


Bu sayfa Marmara Medya Merkezi tarafından en son 13.11.2018 02:35:24 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM