Dekan'dan

Marmara Medya Merkezi fakültemizin uygulama birimlerini bünyesinde barındıran bir organizasyon olarak, öğrencilerimizin eğitiminde son derece önemli bir role sahip. Özellikle lisans öğrencilerimizin bölümlerinde edinmiş oldukları kuramsal eğitimleri pratik çalışmalarla bütünleyen merkezimiz, öğrencilerimizi geleceğin medya çalışanları olarak yetiştiriyor.

Medya ve iletişim alanlarında güncel düşünsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden merkezimiz, çeşitli birimlerinde çalışan öğrencilerine derinlikli bir donanım kazandırıyor. 2017/2018 Akademik Yılı itibariyle merkezimizde Animasyon, Televizyon, Kurgu, Reji, Haber Merkezi, İnternet Haber, Radyo, Sinema, Halkla İlişkiler, Tasarım, Sosyal Medya ve Reklam birimleri aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu birimlerimizde gerçekleştirilen televizyon programları, canlı yayınlar, radyo yayınları, tasarım çalışmaları, animasyon uygulamaları, e-dergi, haber merkezi çalışmaları, sosyal medya faaliyetleri, paneller, atölyeler, reklam ve halkla ilişkiler uygulamaları ve daha nice etkinliklerle öğrencilerimiz, kendileri için son derece verimli bir medya üretim sürecini hayata geçiriyorlar.

Bu birimlerimizde çalışan 50'si kadrolu 70'in üzerinde öğrenciyle farklı branşlarda aktif bir medya ajansı olarak faaliyetler yürütülüyor. Birimlerimize ayrılan Medya Merkezi Ajansı, Medya Merkezi Stüdyosu, Marmara Radyosu, Reji, Kurgu odaları ve diğer ortak alanlarla birlikte öğrencilerimiz farklı birimlerle etkileşimli olarak tecrübe kazanıyorlar.

Merkezimizde kadrolu çalışan öğrencilerimiz haftada 15 saat çalışacak biçimde maaşlı ve sigortalı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bu uygulama ile öğrencilerimizin fakültede gördükleri kuramsal derslerin yanı sıra, Medya Merkezi’nde profesyonel bir meslek yaşantısını deneyim etmelerini sağlıyoruz. Merkezimizde edindikleri bu deneyimlerle birlikte mezuniyetlerinin ardından sektöre geçiş yapan öğrencilerimizin, bir medya kuruluşunun işleyiş biçimine dair önemli birikimler edinmelerini hedefliyor, ülkemiz için geleceğin nitelikli medya çalışanlarını yetiştiriyoruz.

Medya Merkezi'ndeki faaliyetlerde emeği geçen tüm çalışanlarımıza başarılar diliyorum.

 

Prof. Dr. Cengiz Anık

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı


Bu sayfa Marmara Medya Merkezi tarafından en son 28.03.2018 11:18:23 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM