93 Yıllık Reklam Yolculuğu

Türkiye İş Bankası, 93 yıldır sürdüğü reklam faaliyetlerini ilginç ve interaktif bir bilgilenme deneyimi ile Eminönü’ndeki Türkiye İş Bankası müze binasında sergiliyor. Geçmişten günümüze reklam sektöründeki değişiklerin, trendlerin canlı örneklerini sunan müze, meraklılarını “İş Bankası İftiharla Sunar” başlıklı sergiyle buluşturuyor.

Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan ve Türkiye ekonomisi adına hayati görevler üstlenen İş Bankası'nın 1924 yılında başlayan ve günümüze kadar devam eden reklam faaliyetlerinin belgelendiği sergide içerik olarak ziyaretçilere zengin bir deneyim sunuluyor.

Sergi, reklamın teknik gelişimini, Türkiye İş Bankasının simgesi olan "kumbara" ları, önemli reklamcıların çalışmaları ile kendileri hakkında bilgileri, her döneme özgü yaratıcılığı olan promosyonları ve günümüzdeki reklam filmleriyle tarihi bir yolculuk rotası çiziyor.

"İş Bankası İftiharla Sunar” sergisi, tek tek ve toplu gösterimlerde 450 reklam filmi, 400’e yakın basılı iş ve 60 kadar özgün nesnenin izlenebildiği görsel ve işitsel bir arşiv ile reklamcılık tarihi açısından ışık tutuyor.

Küratörlüğünü İzzeddin Çalışlar’ın yaptığı sergi, 25 Mart 2018 tarihine kadar pazartesi hariç her gün, Eminönü’ndeki İş Bankası Müzesi’ne ziyaretçilere ücretsiz olarak açık olacaktır.

Haber & Fotoğraf: Nur GÜN

 

 

HIZLI ERİŞİM