Acı Ekşi Tatlı'nın Galası Yapıldı

Yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu'nun üstlendiği, başrollerini Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinçci'nin paylaştığı "Acı Tatlı Ekşi" adlı filmin galası Kanyon AVM'de gerçekleştirildi.

Kanyon AVM'de gerçekleşen "Acı Tatlı Ekşi" adlı filmin galasında basın mensuplarına açıklamada bulunan filmin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu, yapımın yılın ilk ve tek aşk filmi olduğunu söyledi.

Mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getiren Haznedaroğlu, "Çekimler benim için çok çok önemli bir dönemdi. Çünkü çok inandığım ve sevdiğim oyuncularla çalıştım. Buradan hepsine çok teşekkür ediyorum. Herkes yüreğini, emeğini ortaya koydu. Genellikle oyuncular diziden çıkıp film yaparlar. Filme çok çalışılmaz. Biz ise filmimizde seyirciye gerekli değeri vermek için çok çalıştık." dedi.

Filmin senaristi ve aynı zamanda başrol oyuncusu Buğra Gülsoy da filmin çekimlerinin 2017 yazında çekildiğini aktararak, "Yoğun bir set süreci ve set öncesi süreçten sonra filmin çekimlerini tamamladık. Sonra 22 Aralık'ın gelmesini beklemeye başladık. Bu sürede tabii filmin montaj ve diğer aşamaları tamamlandı. İçimize sinen bir film yaptık." diye konuştu.

Film hakkında

Romantik ve dram türündeki filmde ayrıca Özge Özpirinççi, Füsun Demirel, Osman Alkaş, Rahmi Dilligil ve Somer Karvan rol alıyor.

Aynı zamanda "A Wedding Invitation" adlı filmin resmi uyarlaması olarak çekilen film 22 Aralık'ta vizyona girecek.

Filmin konusu

"Birlikte büyüyen Murat ve Duygu çocukluklarından beri birbirlerine aşıktır. Murat yıllardır Duygu ile kavuşmanın hayalini kurar. Üniversiteden mezun olurken Duygu’ya evlenme teklif eder; fakat beklemediği bir cevapla karşılaşır. Duygu kendini evlenmek için hazır hissetmemektedir, gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. İki aşık bir anlaşma yapar; eğer beş yıl sonra ikisi de bekarsa evleneceklerdir. Yeniden birleşmek üzere ayrılan Murat ve Duygu için hayatın başka planları vardır."

Kaynak: AA

HIZLI ERİŞİM