Bitcoin'in Yükselişini Bilen Yatırım Uzmanından Rekor Tahmin

Wall Street'in iki öncü kuruluşunun Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmasının ardından kripto parası Bitcoin 19 bin dolar seviyesini yakaladı.

 2017 yılına 1000 dolar seviyesinden başlayan Bitcoin'in kesintisiz yükselişini önceden tahmin eden ABD'li yatırım uzmanı Ronnie Moas için ise gelinen nokta şaşırtıcı değil.

 ABD'de yayın yapan ekonomi kanalı CNBC'ye konuşan Standpoint Research'ün kurucusu Moas, "Bitcoin için 'Al' tavsiyesi verdiğimde fiyat mevcut seviyenin yüzde 500 altındaydı" diyor ve yeni bir yüzde 500 artış beklediğini ifade ediyor.

 

Yeni Tahmin: 400 Bin Dolar

 Bitcoin'in gelecekte 300 ila 400 bin dolar seviyesine kadar yükselebileceğini ifade eden Moas, tahminini arz-talep dengesine dayandırıyor:

"Dünyada ne kadar altın rezervi olduğunu bilmiyoruz. Ama toplam Bitcoin rezervinin ne olduğunu kesin olarak biliyoruz. İki yıl içerisinde dünya genelinde 300 milyon kişi Bitcoin almanın peşinde olacak."

 Moas, kripto paraya yatırım yapmak isteyen kişi sayısının artmaya devam etmesiyle fiyatta ciddi bir artış yaşanacağını öngörüyor ve "Ortada devasa bir arz-talep dengesizliği var. Bunun sonucunda da fiyatın yükselmesi kaçınılmaz" diye konuşuyor.

Moas'ın bu öngörüsü, dünyanın en büyük vadeli işlem borsası olan Chicago Ticari Takası'nın (CME) Bitcoin'de vadeli işlem hizmetlerini başlattığı gün geldi.

Kaynak: BBC TÜRKÇE

Haber: İsmail Karaduman

 

HIZLI ERİŞİM