Erciyes'te Atlı Kızak Zamanı

Türkiye`de kış turizmi denince akla gelen ilk yerlerden biri olan Erciyes Kayak Tesisleri, aldığı yeni kararla atlı kızakları vatandaşın hizmetine soktu.

 

Kış turizminin güzide mekanlarından Erciyes Kayak Merkezi’nde insanlar birçok sportif faaliyetin yanı sıra atlı kızak ile keyifli bir deneyim yaşama imkanına sahip oluyor.  Tesisin kayak hocası Veysel Değirmenci, atlı kızağın Erciyes Dağı`na getirilişi ile varolan aktivitelerin de çeşitlendiğini, vatandaşın bundan oldukça mutlu olduğunu ,  "Atlı kızak çok güzel bir konsept. Bütün dağlarda, turizm merkezlerinde atlı kızak var. 10 yıl Alplerde yaşadım, orada da atlı kızak var. Bu Erciyes Kayak Merkezi’nde neden olmasın diye araştırma yaptım. Kayak merkezlerinde elbette snowboard, kızak gibi çeşitli aktiviteler var ama ‘kızak neden olmasın’ dedik. Dolayısıyla çok benimsendi. Büyük bir maliyetle bunu yaptım. Seyisimiz, barınma yerimiz, her şeyimiz var. Şunu belirtmek isterim ki Erciyes Kayak Merkezi’nde böyle bir oluşum olduğundan dolayı herkes teşekkür ediyor" sözleriyle ifade etti.

 

Vatandaş Hizmetten Memnun: Hem güvenli hem ucuz

 

Değirmenci, kayak meraklıları için  alınan önlemleri ve güvenlik güçlerinin verdiği desteği, "Pist güvenliklerimiz gerek Erciyes A.Ş.’nin kayak pistlerinde, gerekse jandarma arama kurtarma ekipleri gece gündüz seferber oluyorlar. Zirvelerde dahi insanlar nefes alamazken ekipler giderek yardımcı oluyor. Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes Jandarma Karakol Komutanlığı’na özellikle teşekkür ediyorum."  sözleriyle anlattı.

 

 Sözlerinin devamında değirmenci, "Atlı kızağı gayet ucuz bir şekilde halkımıza sunuyoruz, bağış gibi. Ben 60 yaşındayım. Dağla bütünleşmiş bir insan olarak Erciyes Dağımızın böyle bir hizmet verme çeşitliliği içerisinde atlı kızak için her şeyimi feda ettim, çok da ucuz bir şekilde veriyoruz. Turunu 40-55 TL gibi bir fiyatla veriyoruz. Yeter ki Erciyesimize gelsinler, gezsinler. İnsanımızı memnun etmek için yapıyorum. İnsanlar da çok büyük zevk alıyorlar. Herkesi bekliyoruz" ifadeleri ile kayak meraklılarını Erciyes’e davet ederek sözünü bitirdi.

 

Haber: İsmail Karaduman

Kaynak: İHA

HIZLI ERİŞİM