'Karların kraliçesi' lakaplı Aydan Karakulak yeni madalyalar istiyor

EYOF'un kış organizasyonlarında madalya kazanan ilk Türk sporcu olan Aydan Karakulak, Erciyes'te düzenlenecek Snowboard Dünya Kupası'na katılarak ülkesine yeni madalyalar getirmeyi hedefliyor.

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF 2017), snowboard kızlar büyük slalomda bronz madalya alarak Türkiye'ye bir ilki yaşatan Aydan Karakulak, Snowboard Dünya Kupası'na katılarak ülkesine yeni madalyalar getirmeyi hedefliyor.

EYOF 2017 kış organizasyonlarında snowboard kızlar büyük slalomda üçüncü olarak kürsüye çıkan Aydan, EYOF kış organizasyonunda madalya kazanan ilk Türk sporcu unvanını elde etti.

AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelen başarılarla beraber hedeflerinin de büyüdüğünü anlatan Aydan,  her zaman ve her yerde ülkesini en iyi derecede temsil etmek istediğini aktardı.

Sıkı bir çalışma döneminden geçtiğini vurgulayan Aydan, bu ay Erzurum'da düzenlenecek puan toplama yarışını en iyi şekilde tamamlayıp, mart ayında Erciyes'te düzenlenecek Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Snowboard Dünya Kupası'na katılma hakkını elde ederek kendinin ve ülkesinin adını dünyaya duyurmayı istiyor.

Kaynak: AA

Haber: Tuğba Yıldız

HIZLI ERİŞİM