Medya Söyleşileri Başlıyor

İletişim Platformu ile TÜGVA İstanbul İl Temsilciliğinin koordinatörlüğünde  geleceğin iletişimcilerine rehber olmak için planlanan Medya Söyleşileri programı bu akşam 19.30’da başlıyor.

Konusunda uzman gazeteci ve akademisyenler ile  iletişim öğrencilerinin buluşacağı söyleşilerde günün konusu üzerine analiz ve bilgi paylaşımlarında bulunulacak katı katılımcıların da dahil olduğu bir sohbet havasında fikir alışverişleriyle sürecek.

İlk söyleşide,  ‘’Medya Nedir?’’ ve ‘’Çağımızın Medya Hastalıkları’’  konusu Türkiye Gazetesi Haber Müdürü  ve Köşe Yazarı Fatih Selek tarafından masaya yatırılacak.

Proje İletişim Öğrencilerine İlaç Gibi Gelecek

 

Yapılan açıklamada,  ‘’Medya sektöründe yer alan, yer almak isteyen öğrencilerin ve uzman görüşlerin bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduğu bir ortam oluşturması hedeflenirken haber, belgesel ve yazılarda oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçilerek, gündem hakkında temeli sağlam çalışmalara imza atılacak.

Katılımcılar; güncel konular, çatışma bölgeleri, iç ve dış politikada fikir sahibi olabilmesi, bu konular üzerine konuşabilecek kabiliyete gelmesi ve entelektüel bilgi ve birikimlerinin artırılması hedefleniyor.

Medya sektörüne girmek isteyen üniversite öğrencileri medya ve medyanın sorunları hakkında bilgi sahibi olacak. Bu program iletişimci adaylarının sektöre girmeden önce gerekli alt yapıyı kazanmalarına yardımcı olacak.’’ denildi.

18-35 yaş arasında bulunan iletişim fakültesi öğrencilerinin katılması beklenen program, İki haftada bir cuma günü saat 19.30-22.00 arası düzenlenecek. TÜGVA Genel Merkez’inde düzenlenecek programın koordinatörlüğü ise İletişim Platformu ve TÜGVA İstanbul İl Temsilciliği tarafından yürütülüyor.

 

Adres :  TÜGVA GENEL MERKEZİ Defterdar Mah. Savaklar Cd. No: 45 EYÜP

 

Haber: İsmail KARADUMAN

HIZLI ERİŞİM