NBA'de 'Türk gecesi

Washington Wizards-New Orleans Pelicans müsabakasında Türk kültürüne ait çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

ABD'nin başkenti Washington'da oynanan Washington Wizards-New Orleans Pelicans maçı, devre arasındaki halk danslarıyla ve Pelicans'ta forma giyen Ömer Aşık'ı desteklemeye gelen çok sayıdaki Türk seyirci ile adeta bir "Türk gecesine" dönüştü.

Başkent ve civarında yaşayan çok sayıdaki Türk'ü bir araya getiren CapitalOne Arena'daki Wizards-Pelicans maçı oldu.

Uzun süren tedavisinin ardından yeniden takımı Pelicans’ta dönen milli basketbolcu Ömer Aşık, Türk seyircilerden maç boyunca tezahüratlarla alkışlandı.

Türk halk dansları ilgiyle izlendi

Büyük alkış alan ve maçın devre arasında sergilenen Türk halk dansları organizasyonu ATA-DC tarafından yapıldı. Amerikalı seyirciler de Türk basketbolseverler kadar gösteriyi büyük ilgiyle izledi.

Ömer Aşık kendisiyle tanışmak isteyen Türk izleyicilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. uzun bir süre sahalardan uzak kalmasının ardından şu anda çok daha iyi durumda olduğunu belirten Aşık, "Bu kadar Türk seyircinin buraya kadar gelip beni desteklemeleri çok gurur verici bir olay. Elbette bu gece farklı bir gece oldu, özellikle Türkiye'nin tanıtımı açısından. Buradaki Türkler olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Milli basketbolcu, "Eski formuma dönmek biraz zaman alacak ancak her geçen gün daha iyiye gidiyorum." diye ekledi.

Daha önce de birçok NBA Türk gecesinde gösteri sunan Kardelen Türk Dansları Ekibi alkış aldı ve beğeni topladı.

Washington Wizards'ın 116-106 kazandığı karşılaşmayı Ömer Aşık, 3 ribaunt ve 2 sayı ile tamamladı.

Haber: İrem Yavuz

Kaynak: AA

HIZLI ERİŞİM