Tahir ile Zühre” müzikali Zorlu PSM’deizleyicisiyle buluştu

Özgün bir Anadolu masalı üzerine kurulmuş olan “Tahir ile Zühre” müzikali, Türkiye’de ilk kez “Off-Broadway” yöntemini uygulayarak konser formatında izleyicisiyle buluştu.

Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde gerçekleşen "Tahir ile Zühre" müzikali, "Broadway matematiği" ile yazılıp bestelenerek, Broadway'de uygulanan yöntemle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Oyunun yapımcılığını üstlenen Duygu Varlıer, müzikallerin önemine dikkati çekerek, "15 yıldır peşinde koştuğum bir ilki gerçekleştirerek, Türk kökenli bir müzikali, Broadway standartlarında gerçekleştirme hayalim, konser formatında da olsa, bu gece gerçeğe dönüştü. Bunun verdiği hazzı kelimelerle tarif edebilmem mümkün değil." dedi.

Şefik Onat tarafından yazılan müzikalin besteleri Eylem Pelit’in, kreatif iletişim direktörlüğü Aslı Varlıer Pelit’in, koreografisi ise Nur Sonbahar’ın imzasını taşıdı. Duygu Varlıer’in yapımcılığını, Onur Turan’ın yönetmenliğini üstlendiği müzikalin oyuncu kadrosunda ise; Ayça Varlıer, Barbaros Büyükakkan, Seyyal Taner, Renan Bilek, Can Bora Genç, Kenan Dağaşan ve Zafer Erdaş yer aldı.

Kaynak: AA
Haber: Sevgi YURTSEVER

HIZLI ERİŞİM