Türk Sanatçılardan Louvre Müzesi'nde Sergi

Societe National des Beaux-Arts Kurumu Türk delegasyonu, Paris’teki Uluslararası Güzel Sanatlar Fuarı 2017 etkinliğine katıldı.

Societe National des Beaux-Arts (SNBA) Kurumu Türk delegasyonu Fransa’nın başkenti Paris'teki Güzel Sanatlar Fuarı'na 7 sanatçı ve 20 eserle katıldı. Türkiye'nin Paris Büyükelçisi ve Türk delegasyonu sözcüsü İsmail Hakkı Musa açılış töreninde yaptığı konuşmada “Birçok uluslararası sanatçının katıldığı bu organizasyonda bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Türkiye'den de sanatçıları bu etkinlikte görmekten memnun oldum." dedi. Türkiye'nin terörle mücadele, sığınmacı sorunu gibi  konularda Avrupa Birliği’nin geleceği ve Batı’nın önemli bir müttefiki olduğunu dile getiren Musa, Türkiye'nin aynı zamanda kültür ve sanat ülkesi olduğunu, bunu da öne çıkarmak istediklerini belirtti. Musa ayrıca, fuarda Türkiye'nin 7 sanatçıyla temsil edilmesinin gurur verici olduğunu söyleyerek, 13 yıldır bu etkinliğe katılan sanatçılara teşekkür etti.

Bu yıl "Duygu" temasıyla etkinlikte yer alan Türk delegasyonu, 6 ressam ve bir heykeltıraşın 20 eserini sanatseverlerle buluşturdu.

Fuara 13 yıldır katıldıkları için bir kitlenin oluştuğunu aktaran SNBA Kurumu Türk Delegasyonu Başkanı Nurhilal Harsa, geçmiş yıllarda önemli ödüller de aldıklarını söyledi. Delegasyonda yer alan ressam Savaş Karagözlü ise, bu etkinlikte Türkiye'yi temsil etmekten onur duyduğunu, hedeflerinin genç yeteneklere de yer vermek olduğunu belirtti. Fuarda, Türk delegasyonunun standı yoğun ilgi gördü.

Türkiye'nin yanı sıra Kanada, Çin, Güney Kore, İsviçre, Slovenya, Norveç ve Japonya delegasyonlarının yer aldığı Güzel Sanatlar Fuarı 2017, Louvre Müzesi'nin altında bulunan Carrousel du Louvre Sergi Salonu'nda 10 Aralık'a kadar ziyarete açık olacak.

Kaynak : AA, Haber : İrem ŞENKAYA

HIZLI ERİŞİM